Mistrzostwa w piłce halowej o Puchar Dyrektora Szkoły Wyróżniony

Po raz kolejny w naszym liceum rozegrane zostały Mistrzostwa Szkoły w piłce halowej o Puchar Dyrektora Szkoły. Główni organizatorzy, w doborowym składzie: Patrycja Król i Daria Góra, wyznaczyły datę zawodów na 22.09.2021 r.

Tego też dnia, rankiem, po krótkiej naradzie organizacyjnej oraz rozgrzewce, rozpoczęto piłkarskie zmagania. W pierwszym meczy zmierzyły się ze sobą: klasa 3d o wymownej nazwie „Sto twarzy złomiarzy” w składzie – Agnieszka Pociask, Emilia Ziobro, Julia Rachwał, Karolina Drozd, Patrycja Król, Wiktoria Mikiera i wchodząca na zmiany Magdalena Baran oraz klasa 2c pod nazwą „Chlorki” w składzie – Lena Popek, Kinga Darłak, Oliwia Siuta, Julia Charchut, Amelia Idzik oraz Marcelina Saj.

Po zaciętej, 20-sto minutowej walce, ostatecznie wynikiem 3:1 dziewczęta ze ”Stu twarzy złomiarzy” udowodniły swoją wyższość nad „Chlorkami”. Sukces ten możliwy był wyłącznie dzięki mozolnej pracy i codziennym treningom.

Czując smak pierwszego zwycięstwa „złomiarki” z klasy 3d wyzwały na sportowy  pojedynek „Sterydziki”, czyli piłkarki z klasy 3i w składzie – Agata Róg, Zuzia Wielopolska, Zuzia Gruszka oraz gościnnie Klaudia Baran, Emilia Jedrysek, Kasia Antosz, Marlena Świniuch i Ela Drzymała. Niestety w spotkaniu tym, smak zwycięstwa „złomiarek” przerodził się w smak porażki. Tym razem „Sterydziki” przejęły inicjatywę i wynikiem 4:1 pokonały „Sto twarzy złomiarzy”. Trudno stwierdzić czy coś zardzewiało w szeregach zawodniczek z klasy 3d czy też „Sterydziki” po prostu były lepsze. Tak czy inaczej, ktoś przecież musiał wygrać, a ktoś przegrać.

To dla „Sterydzików” było już bez znaczenia, gdyż na parkiecie pojawiły się ich kolejne rywalki z klasy 2c, czyli „Chlorki”. Gdy tylko zabrzmiał dźwięk gwizdka, wraz z dopingiem licznej publiczności do ataku ruszyły „Chlorki”. Niestety żadna z ich taktyk nie przynosiła efektów wobec czego „Sterydziki” z dawką pozytywnej energii, znowu odniosły zwycięstwo i tym samym ostatecznie zajęły zasłużone pierwsze miejsce w turnieju. Tuż po nich na miejscu 2 uplasowały się „złomiarki”, a na 3 medalowym miejscu, reprezentantki klasy 1c.

Wraz z rozpoczęciem 5 lekcji, do gry ruszyli chłopcy. Pod nazwą „Ostatni oddech Georgea” wystąpili piłkarze z klasy 2d w składzie – Bartek Kujda (gościnnie z 2a), Miłosz Jasek, Dawid Daniel, Dawid Róg, Oliwier Pociask, Remigiusz Czach (gościnnie z 3d), Jakub Idzik (gościnnie z 2a). W starciu z  drużyną „Inn Sędziszów” w składzie: Wojciech Fortuna, Marcel Chłopek, Jan Ziobro, Piotr Lisak, Dominik Darłak, Jakub Homa (gościnnie z 3b), odnieśli zasłużone zwycięstwo i zanotowali pierwsze punkty w turnieju.

W kolejnym meczu spotkały się ze sobą dwie drużyny z klasy 3i: pierwsza, występująca pod marką ”FC po nalewce” w składzie – Kuba Ortyl, Adrian Frydło, Sebastian Stec, Patryk Drozd, Kacper Majka oraz Damian Kozek oraz druga, o dość wymownej nazwie „Złote widły” w składzie – prof. Damian Liwo, Karol Magdoń, Jakub Bębynek, Patryk Bochenek, Paweł Frysztak (gościnnie z 3e), oraz perełka w osobie Agaty Róg. Z tej bratobójczej walki zwycięsko wyszła drużyna „FC po nalewce” spychając swych „braci” z klasy o oczko niżej.

Bez zbędnego odpoczynku, niemal „z biegu”, „FC po nalewce” stanęli do piłkarskiej konfrontacji z reprezentantami klasy 3a, czyli z teamem „Inn Sędziszów”. Po dramatycznym spotkaniu, przypominającym obronę Częstochowy, „FC…” odnotowali kolejne zwycięstwo na swoim koncie, a przegranym pozostał jedynie jęk zawodu.

Gdy „FC…” napawali się zwycięstwem, a „Inn Sędziszów” porażką, w piłkarskie szranki stanęły ekipy: „Ostatni oddech Georgea” i „Złote widły”. Po niemniej emocjonującym meczu „ostatni” ostatecznie zwyciężyli zdobywając punkty dla swojej drużyny, a ekipa „Złotych wideł” musiała po raz kolejny uznać wyższość rywala.

W końcu przyszedł czas na ostatni mecz w rozgrywkach panów. W spotkaniu tym drużyna „FC po nalewce” podejmowała drużynę „Ostatniego oddechu Georgea”. Gracze „FC…” mimo iż są zawodnikami z klasą, grającymi brawurowo, odważnie i z determinacją, niestety nie dali rady świetnie przygotowanym do tego spotkania graczom ”Ostatniego oddechu…” i musieli pogodzić się z porażką.

Podsumowując cały turniej należy zdecydowanie zauważyć, iż nie było w nim drużyn przegranych, a jedynie niektórym ekipom zabrakło szczęścia! Niemniej jednak, wszystkim kibicom oraz obserwatorom całego turnieju zafundowano piękne widowisko na wysokim poziomie

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

Dziewczęta:

I miejsce – klasa 3i „Sterydziki”

II miejsce – klasa 3d „Sto twarzy złomiarzy”

III miejsce – klasy 2c i 1c, czyli „Chlorki” i „Gwiazdeczki”

Chłopcy:

I miejsce – klasa 3i „FC po nalewce”

II miejsce – klasa 2d „Ostatni oddech Georgea”

III miejsce – ex aeqou klasa 3a „Inn Sedziszów” oraz klasa 3i „Złote widły”

Organizatorki turnieju oraz kibicująca młodzież, zgłosili zdecydowany niedosyt wrażeń sportowych, więc w planach jest już kolejny turniej na którym swoje umiejętności zaprezentują tym razem siatkarki i siatkarze naszego liceum.

Dziękując w tym miejscu za wspaniałe piłkarskie widowisko, niecierpliwie czekamy na kolejne wydarzenie z udziałem naszej czarującej młodzieży. Mamy nadzieje, iż ponownie dopiszą chętni do wzięcia udziału w sportowych zmaganiach, a także pierwszorzędna publiczność.