Sukces uczniów sędziszowskiego liceum na Festiwalu Języków i Kultur Słowiańskich w Rzeszowie Wyróżniony

(1 głos)

Dnia 5 kwietnia 2024r. w Rzeszowie odbył się 8 Wojewódzki Festiwal Języków
i Kultur Słowiańskich zorganizowany przez Instytut Neofilologii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wydarzenie objęli Patronatem Honorowym: Prezydent Miasta Rzeszowa, Wojewoda Podkarpacki, Podkarpacki Kurator Oświaty i Konsul Honorowa Niemiec w Rzeszowie. W ramach tegorocznej edycji uczestnicy Festiwalu z naszej szkoły mieli okazję wysłuchać ciekawego wykładu otwartego pt. ,,Motywy słowiańskie w popkulturze”, zapoznać się z ofertą edukacyjną Instytutu Neofilologii UR, działalnością Kół Naukowych, jak również wziąć udział w warsztatach, konkursach i quizach. Miło nam poinformować, że uczniowie naszego liceum odnieśli sukcesy i zdobyli w tych konkursach wysokie miejsca.

W kategorii:

• Konkursy słowiańskie w ramach warsztatów przeprowadzonych przez Slawistyczne Koło Naukowe: Test w Kahoot (geografia, historia, kultura państw słowiańskich):

- 2 miejsce: Szymon Gawroński kl. II F – tytuł laureata

- 3 miejsce: Natalia Ochał kl. III C – tytuł laureata

• Quiz:

- 1 miejsce: Szymon Gawroński kl. II F – tytuł laureata

• Piosenka słowiańska - kategoria soliści:

- 2 miejsce: Marlena Przywara kl. II F – tytuł laureata, uczennica wykonała piękną, słowiańską piosenkę, prezentując przy tym swoje wysokie umiejętności wokalne.

Serdecznie gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom konkursów i życzymy dalszych sukcesów.

Dziękujemy Pani koordynator Festiwalu dr Małgorzacie Dziedzic oraz wszystkim organizatorom za wspaniale przygotowany Festiwal, ciekawe warsztaty, konkursy, smaczny poczęstunek i miłą atmosferę.

Jolanta Ziobro