Więcej dla oczu, więcej dla umysłu! Czy matematykę można sfotografować? Wyróżniony

Więcej dla oczu, więcej dla umysłu! Czy matematykę można sfotografować?

Zakończył się szkolny etap konkursu fotograficznego „Matematyka w obiektywie”, zorganizowany dla uczniów naszej szkoły. Nadesłano 48 prac konkursowych, na które głos oddało ponad 300 osób!

Celem konkursu było zainteresowanie jak największej grupy osób różnymi obliczami matematyki i zaproszenie do niezwykłej przygody z aparatem fotograficznym i matematyką.

Konkurs fotograficzny „Matematyka w obiektywie” jest częścią międzynarodowego projektu naukowo – dydaktycznego MATHEMATICS IN FOCUS. Celem projektu jest budowanie wspólnej płaszczyzny pomiędzy matematyką a sztuką fotografii, wspomaganie edukacji matematycznej, myślenia matematycznego, popularyzowanie wiedzy i kultury matematycznej.

Konkurs jest skierowany do osób, które potrafią spojrzeć na Królową Nauk oczyma wyobraźni i uwiecznić swoje myśli na fotografii.

Spośród nadesłanych prac najwięcej głosów otrzymały prace autorstwa: Damiana Gąsiora
z klasy 4 „a” (I miejsce), Gabrieli Róg z klasy 2 „b” (II miejsce) oraz Julii Gąsior
z klasy 4 „a” (III miejsce). Ponadto wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie: Anna Mika (klasa 1 „a”) oraz uczennice klasy 3 „c”:  Emilia Kaczmarska i Emilia Pasela.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym.