47 Edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego Wyróżniony

(1 głos)

W dniu 17 listopada 2023 w sędziszowskim liceum przeprowadzono szkolny etap Olimpiady Języka Niemieckiego.  Naszą szkołę reprezentowała uczennica ANNA GUZIOR  z klasy IIIA.

Miło nam poinformować, że uczennica z naszej szkoły zakwalifikowała się do etapu okręgowego tej prestiżowej olimpiady.  Drugi etap odbędzie się 12 stycznia 2024., ale już  dziś gratulujemy Ani i życzymy dalszych sukcesów!

----

Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego (OJN) to obok olimpiad matematycznej, fizycznej, języka angielskiego i języka rosyjskiego jeden z najstarszych konkursów przedmiotowych organizowanych dla uczniów szkół ponadpodstawowych w Polsce. Po raz pierwszy została zorganizowana w roku 1977 z inicjatywy Związku Filologów Polskich, a obecnie za jej prawidłowy przebieg odpowiedzialne są: Komitet Główny, afiliowany w Poznaniu przy Wyższej Szkole Języków Obcych im. S. B. Lindego, oraz 12 komitetów regionalnych, funkcjonujących przy największych polskich uniwersytetach.