wtorek, 18 czerwiec 2024 12:41

Edukacja prawna - darmowe materiały dla młodzieży

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

image002

Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez POWIAT ROPCZYCKO-SĘDZISZOWSKI, w ramach którego prowadzimy nieodpłatną pomoc prawną, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatne mediacje.
Celem jest zapewnienie powszechnego dostępu do darmowej pomocy, świadczonej w wyznaczonych punktach przez prawników, doradców obywatelskich i mediatorów, wsparcie mieszkańców (w tym młodzieży) w radzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, a także podniesienie świadomości prawnej i obywatelskiej poprzez różnorodne działania edukacyjne.

W ramach działań edukacyjnych przekazujemy Państwu NIEODPŁATNIE:

  • kwartalnik / e-gazetkę prawną pn. Odpowiedzialność obywatelska (z opcją wydruku) - z prośbą o rozesłanie jej za pośrednictwem e-dziennika do uczniów, jak i zamieszczenie na stronie internetowej szkoły, czy też na profilu szkoły na Facebooku. Mamy nadzieję, że będzie ciekawą lekturą dla młodzieży. W kolejnym kwartale – kolejna dawka zagadnień prawnych.

Szczegółowe informacje o zakresie i zasadach korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego znajdą Państwo na dedykowanej dla Powiatu stronie internetowej.

Nasze stałe działania edukacyjno-promocyjne NPP i NPO, to:  

Z poważaniem, 

Zespół ds. obsługi punktów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej oraz Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego
Stowarzyszenie SURSUM CORDA (łac. „w górę serca”)
ul. Lwowska 11  |  33-300 Nowy Sącz
tel. 18 44 11 994 (pon.-pt. 8.00-16.00)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. www.pomocprawna.sc.org.pl 
Polubmy się! www.fb.com/pomocprawna.sursumcorda 

Moje 1,5% wspiera Sursum Corda - KRS 00000 20382

 image004

Czytany 125 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 18 czerwiec 2024 12:48
Więcej w tej kategorii: « Kontakt