Konferencja matematyczna "Twarze matematyki" Wyróżniony

9 czerwca 2022 r. uczniowie klasy 2a: Julia Gąsior, Damian Gąsior i Paweł Gąsior oraz prof. Alfreda Trzyna uczestniczyli w konferencji matematycznej "Twarze matematyki", która odbyła się na Uniwersytecie Rzeszowskim. W trakcie konferencji miało miejsce uroczyste rozdanie dyplomów i nagród Laureatom i Wyróżnionym w XXI Podkarpackim Konkursie Matematycznym Im. Franciszka Leji. Wśród wyróżnionych znalazła się Julia Gąsior, która odebrała dyplom z rąk Organizatora w/w konkursu mgra Adama Kawałka. Konferencja rozpoczęła się od wykładu prof. UR dr hab.Stanisławy Kanas Domaradzkiego pt.: "Franciszek Leja (1885-1979) czołowy reprezentant krakowskiej szkoły matematycznej. Z Grodziska w świat." Po nim uczestnicy konferencji wysłuchali jeszcze dwóch kolejnych , ciekawych wykładów: "Po co nam liczby zespolone?" - dra hab. Stanisława Kanasa oraz " Liczby zespolone w geometrii"- dr Anny Szpili. Dla wszystkich uczestników konferencji był to dobrze wykorzystany czas na zapoznanie się z pojęciami matematycznymi (liczby zespolone), których nie ma w programie nauczania w liceum, a które mają szerokie zastosowanie w automatyce, robotyce, optyce, telekomunikacji, elektronice, chemii a nawet w medycynie. Naszym uczniom życzymy rozwijania swoich zainteresowań naukami ścisłymi oraz sukcesów w kolejnych edycjach konkursów matematycznych.