XXIX Seminarium Chemiczne Wyróżniony

(1 głos)

23 lutego uczniowie klas 3c i 3a mieli okazję uczestniczyć w seminarium chemicznym „Wybrane problemy chemii” zorganizowanym przez Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej. Seminarium otworzył JM Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik. Uczestników wydarzenia powitali także:   Dziekan Wydziału Chemicznego - prof. dr hab. inż. Dorota Antos, oraz organizator Seminarium – dr inż. Dorota Głowacz-Czerwonka, prof. PRz – Prodziekan ds. kontaktów z otoczeniem.

W tegorocznej, już XXIX edycji, uczestnicy seminarium mieli okazję nie tylko wysłuchać interesujących wykładów (biofarmaceutyki, kompozyty polimerowe, wodór źródła energii), ale również uczestniczyć w spektakularnych doświadczeniach chemicznych. W przerwach uczniowie mogli zapoznać się z atrakcyjną ofertą stoisk Kół Naukowych działających na Wydziale Chemicznym. Spotkanie z chemią w praktyce, zaciekawiło uczniów, zachęciło do poszerzania wiedzy. Pokazało również wiele możliwości dla potencjalnych kandydatów, którzy chcą rozwijać swoje pasje i zainteresowania chemią.