XXI Olimpiada znajomości Afryki Wyróżniony

(1 głos)
W sobotę 4 marca 2023 r. uczennice z klasy 2d Klaudia Skiba i Natalia Jaworek pod opieką pani prof. Iwony Flis brały udział w drugim etapie XXI Olimpiady znajomości Afryki. Eliminacje okręgowe odbyły się w LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie. Uczniowie zmagali się z zagadnieniami dotyczącymi: roli chrześcijaństwa w tworzeniu tożsamości afrykańskiej, kształtowaniu się narodów Afryki, współistnieniu i konfliktów wewnątrzpaństwowych, wielokulturowości w dziejach Afryki; współistnienia religii i wyznań; znaczenia kościoła katolickiego i wkładu polskich misjonarzy, współczesnych doktryn politycznych ideologii, nierówności społecznych i ekonomicznych na kontynencie afrykańskim.
Celem Olimpiady jest promocja kontynentu afrykańskiego, przy zwróceniu szczególnej uwagi na działalność naszych rodaków – bogactwo pracy polskich misjonarzy i misjonarek, ambasadorów naszego kraju oraz ludzi, wśród których żyją. Ponadto uczestnictwo w konkursie integruje uczniów wśród idei wychowania w duchu tolerancji, szacunku dla drugiego człowieka bez względu na jego pochodzenie, oraz uczy wrażliwości, otwartości na inne narody i kultury.