"Pomnażamy Dobro", Wyróżniony

W bieżącym tygodniu odbyły się warsztaty związane z działalnością zespołu projektowego "Pomnażamy Dobro", który tworzą Martyna Kmieć, Oliwia Ziobro, Małgorzata Pikor i Aleksandra Ziobro. Na zaproszenie uczennic przyjechała do naszej szkoły Pani Anna Cyran reprezentująca Fundację "Pełnia". Prowadzone przez nią warsztaty miały na celu przybliżenie społeczności szkolnej problemu bezdomności, jak również pobudzenie umiejętności artystycznych i rozwój kreatywności. Dzięki takiej formie zajęć mogliśmy połączyć "przyjemne z pożytecznym". Każda grupa zajęła się innym zagadnieniem, między innymi stereotypami, ich przyczynami oraz odbiorem społecznym ludzi borykających się z bezdomnością. Jesteśmy wdzięczni Pani prowadzącej warsztaty za pozyskaną wiedzę oraz usatysfakcjonowani z efektów naszych prac! Warto dodać, że był to czas spędzony w przyjemnej atmosferze, a z warsztatów wychodziliśmy z nowymi umiejętnościami i wiedzą na temat problematyki, która do tej pory jest tematem wstydliwym i rzadko poruszanym.
Powstałe prace będą prezentowane na wystawie szkolnej.
Opiekunem grupy jest pan dr Wojciech Sala.