POMAGAM, BO CHCĘ I MOGĘ Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wolontariat to przede wszystkim powołanie.                            

To jedna z możliwości angażowania się w sprawy społeczne.

W naszej szkole kładzie się duży nacisk na kształtowanie postaw prospołecznych, rozwijanie empatii i zrozumienia wśród uczniów,  uwrażliwienie na cierpienie, samotność i potrzeby innych ludzi, ale również i zwierząt.

Młodzież naszego  Liceum chętnie bierze udział w różnorakich akcjach charytatywnych, także o zasięgu ogólnopolskim.  Jest również inicjatorem i organizatorem na terenie szkoły działań mających na celu zwrócenie uwagi na tych, którzy potrzebują naszego wsparcia.

W sposób szczególny widać inicjatywę niesienia pomocy w realizowanych przez uczniów  projektach edukacyjnych w ramach olimpiady  ZWOLNIENI Z TEORII. 

Nie sposób też nie wspomnieć o niedawnej akcji WOŚP. Chętni Uczniowie reprezentowali naszą szkołę podczas tegorocznego finału. 

22 lutego br. w Urzędzie Miejskim burmistrz Bolesław Bujak spotkał się z organizatorami i wolontariuszami ropczyckiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, by złożyć na ich ręce podziękowania za wspieranie idei wolontariatu, za poświęcenie swojego wolnego czasu oraz zaangażowanie w zbiórkę pieniędzy. Naszą szkołę reprezentowały uczennice Emilia Kaczmarska i Martyna Galas, za co im bardzo dziękujemy.

Dziękujemy wszystkim, którzy widzą potrzebę niesienia pomocy ludziom chorym, bezdomnym, dotkniętym przez los,  ale też skrzywdzonym zwierzętom. 

Zachęcamy również do dalszego wspierania i zaangażowania w prowadzone akcje charytatywne na terenie szkoły.

SK CARITAS

Czytany 304 razy