Warsztaty chemiczne w Akademii Tarnowskiej Wyróżniony

(1 głos)

20 października 2023 roku uczniowie z czwartych i trzecich klas wzięli udział w warsztatach chemicznych w Akademii Tarnowskiej. Było to pierwsze spotkanie w ramach projektu „Per scientiam ad astra – pokazy naukowe w Akademii Tarnowskiej” przygotowanego dla uczniów szkół ponadpodstawowych przez pracowników Katedry Chemii i Katedry Pedagogiki Akademii Tarnowskiej.

Sędziszowskich licealistów przywitali dr Wioletta Jachym z Katedry Pedagogiki oraz dr inż. Piotr Niemiec z Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej, który w pierwszej części warsztatów wygłosił wykład: „Związki węgla z wodorem - od paliw kopalnych do kosmetyków i leków”. W drugiej części uczniowie samodzielnie wykonywali reakcje charakterystyczne dla poszczególnych grup związków organicznych. Dziękujemy za profesjonalnie przygotowane zajęcia dla uczniów, za każdą pomoc w trakcie warsztatów, za miłą atmosferę podczas zajęć. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie w murach tarnowskiej uczelni.