Spotkanie grup projektowych w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii w Urzędzie Miejskim z Panem Burmistrzem Bogusławem Kmieciem Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czwarty rok z rzędu nasza placówka bierze udział w olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Z każdym rokiem uzyskujemy również coraz wyższe miejsce w rankingu szkół biorących udział w tym projekcie edukacyjnym. Olimpiada polega na tworzeniu własnych projektów społecznych. Uczniowie swoją wiedzę wykorzystują w praktyce - nawiązują partnerstwa, uczą się pracy w zespole, tworzą harmonogram i budżet. Każdy, kto zrealizuje swój projekt, zostaje finalistą i otrzymuje międzynarodowy certyfikat z zarządzania.
Z każdym rokiem w naszej szkole coraz większa liczba młodzieży bierze aktywny udział w tym przedsięwzięciu. W tym roku zgłosiło się już 12 zespołów. Zakres tematyczny realizowanych działań jest jak co roku bardzo szeroki. Projekty dotyczą m.in. pomocy dla domu dziecka w Dębicy, kwestii „toksycznych” relacji między rówieśnikami oraz radzenia sobie ze stresem.
Młodzież jak zawsze może liczyć na pomoc Pana Burmistrza Bogusława Kmiecia. Przedstawiciele wszystkich grup projektowych odbyli spotkanie w Urzędzie Miejskim, gdzie uzyskali oni wiele cennych uwag merytorycznych od Pana Burmistrza, które pomogą im zrealizować wszystkie działania w ramach olimpiady.
Czytany 134 razy