JUVENES TRANSLATORES – MIĘDZYNRODOWY KONKURS TŁUMACZENIOWY Wyróżniony

W dniu 23 listopada 2023 r. troje uczniów naszego liceum: Monika Kostka, Emilia Poręba oraz Szymon Pazdan z klasy 3A wzięła udział w prestiżowym międzynarodowym konkursie tłumaczeniowym Juvenes Translatores.

Konkurs ten, organizowany przez Komisję Europejską, odbywa się w tym samym czasie we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Uczestnicy tłumaczą przygotowany dla nich tekst z wybranego przez siebie języka źródłowego na wybrany język docelowy.

Ideą konkursu jest propagowanie nauki języków obcych i zapoznawanie młodzieży ze sztuką przekładu. Monice, Emilce oraz Szymonowi gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły w konkursie JT. Życzymy im wygranej, a tym samym wizyty w Parlamencie Europejskim na gali zwycięzców.

Powodzenia!