„Złote Szkoły NBP” Wyróżniony

W dniu 26.02.2024 r. w naszej szkole w ramach programu edukacyjnego „Złote Szkoły NBP” odbyła się debata poświęcona tematowi „Świat bez gotówki – abstrakcja czy realny scenariusz”, W przygotowaniach spotkania zaangażowane były klasy 2c oraz 2f. W debacie wystąpiły dwie drużyny. Grupa o nazwie „Gotówkowcy” przedstawiła zalety korzystania z gotówki m.in. jako najprostszego i najbezpieczniejszego środka płatniczego. Z kolei drużyna przeciwna o nazwie „Bezgotówkowcy” przedstawiła zalety korzystania z płatności elektronicznych jako m.in. najwygodniejszego i najbezpieczniejszego sposobu dokonywania płatności. Na zakończenie wyciągnięto wnioski. Publiczność miała okazję do zadawania pytań, wyrażenia swojego zdania i opowiedzenia się za lub przeciw prezentowanym stanowiskom drużyn.