„SPRICH DICH AUS!“ - Finał Konkursu Wymowy Niemieckiej Wyróżniony

(1 głos)

Dnia 16 marca 2024 r. w Katedrze Germanistyki Uniwersytetu Rzeszowskiego odbył się finał III Konkursu Wymowy Niemieckiej Sprich dich aus! W rundzie finałowej wzięło udział 16 uczennic i uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego i małopolskiego, wyłonionych wcześniej w pierwszym etapie Konkursu.

Miło nam ogłosić, że miejsce trzecie zajęła ANNA GUZIOR z kl. IIIA z naszego liceum!

W finale trzy pierwsze miejsca zostały uhonorowane osobno w dwóch kategoriach: „Quasi-Muttersprachler”, obejmującej uczniów, którzy przez dłuższy czas zamieszkiwali w którymś z krajów niemieckojęzycznych  oraz  kategorii „Nichtmuttersprachler”, tych, którzy jęz. niemieckiego uczyli się wyłącznie w Polsce, i w tej właśnie grupie zaprezentowała się Ania.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie. Nagrody dla finalistów Konkursu zostały ufundowane przez: Uniwersytet Rzeszowski, Niemiecką Centralę Wymiany Akademickiej (DAAD) oraz Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie.