Stop zanieczyszczeniom – projekt ekologiczny realizowany w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii w naszej szkole miały miejsce bardzo ciekawe warsztaty dotyczące ochrony środowiska. Uczennice, które realizowały projekt nawiązały liczne kontakty z instytucjami publicznymi takimi jak Urząd Miejski w Sędziszowie Małopolskim oraz Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Rzeszowie, a także z firmami zajmującymi się kwestiami ochrony środowiska np.: firma Dezako w Dębicy.
Zakres tematyczny spotkań nie obejmował jedynie kwestii podręcznikowych dotyczących ochrony środowiska, ale również praktycznych działań np. w zakresie segregacji odpadów. Prelegenci dzielili się swoimi doświadczeniami w omawianej tematyce.
W warsztatach chodziło przede wszystkim, aby nowoczesna wiedza na temat problemów ekologicznych oraz sposobów radzenia sobie z tymi problemami została przekazana jak największej liczbie uczniów. Wartością dodaną projektów były atrakcyjne nagrody ufundowane przez liczne instytucje z całego województwa, które przekazano uczestnikom quizów realizowanych w czasie spotkań.
Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu realizowanego przez Kingę Rokosz, Martynę Galas, Kingę Pipała pod opieką prof. Basaka i prof. Wesołowskiego.
Czytany 370 razy