Podsumowanie Licealiady 2023/2024 Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(1 głos)

„W zdrowym ciele zdrowy duch”- tymi słowami Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Piotr Kapusta rozpoczął spotkanie podsumowujące Licealiadę 2023/2024, które odbyło się w dniu 14 czerwca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ropczycach.

Licealiada to zawody, turnieje i rozgrywki sportowe szkół średnich w różnych dyscyplinach sportowych. W międzyszkolnej rywalizacji prowadzonej w duchu fair play celem jest wyłonić mistrza, który będzie reprezentował szkoły prowadzone przez Powiat Ropczycko-Sędziszowski w mistrzostwach województwa i na arenie ogólnopolskiej. Zawody międzyszkolne stanowią integralną część ogólnopolskiego systemu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży.

Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego podkreślił jak ważną role odgrywa aktywność fizyczna, która wpływa nie tylko na rozwój kondycji, ale także na lepsze samopoczucie psychiczne. Razem z Wicestarostą Powiatu Jackiem Rogiem pogratulowali nagrodzonym szkołom, dyrektorom, uczniom oraz podziękowali nauczycielom wychowania fizycznego oraz Powiatowemu Organizatorowi Imprez Sportowych Robertowi Rasiowi za zaangażowanie w rozwój kultury fizycznej na terenie naszego powiatu.

Klasyfikacja generalna szkół w Powiecie Ropczycko-Sędziszowskim w roku szkolnym 2023/2024 przedstawia się następująco:

I miejsce – Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach - 253 punkty

II miejsce – Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Ropczycach – 218 punktów

III miejsce – Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. – 169 punktów

IV miejsce – Zespół Szkół Agro-Technicznych im. W. Witosa w Ropczycach -56 punktów

V miejsce – Zespół Szkół Technicznych im. prof. K. Olszewskiego w Sędziszowie Młp. – 19 punktów

 

Materiał pobrany ze strony Starostwa Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego

Czytany 166 razy