Matura w sędziszowskim LO

W SKARDZE NAJWYŻSZA ZDAWALNOŚĆ W POWIECIE!!!

WYNIKI TEGOROCZNEJ MATURY w sesji wiosennej SĄ DLA NAS BARDZO DOBRE. Cieszymy się  z największej zdawalności w powiecie, która wynosi  91%!

Jest to sukces naszych uczniów oraz Państwa Profesorów. Efekt wysiłku, pracy, determinacji obu stron.

Zdawalność, czyli odsetek sukcesów robi wrażenie w zestawieniu:

KRAJ

PODKARPACIE

POWIAT

LO-SKARGA

88,7

Na uwagę zasługują także bardzo dobre wyniki z poszczególnych przedmiotów.

Na poziomie podstawowym:

JĘZYK  ANGIELSKI – 79% - WYŻEJ NIŻ W KRAJU (73%); WYŻEJ NIŻ W POWIECIE (76%)

MATEMATYKA – 61% - ZDECYDOWANIE WYŻEJ NIŻ W KRAJU (56%)

Na poziomie rozszerzonym:

CHEMIA!!! – 43% - TO ZDEYDOWANE NASZ NAJWIĘKSZY ATUT! W kraju i w powiecie wynik średni z chemii wynosi 35%

JĘZYK ANGIELSKI – 60% - TO WYŻEJ NIŻ W KRAJU I POWIECIE, GDZIE ŚR. WYNIK TO 57%

Z pewnością jest to efekt wymian międzynarodowych i wielu projektów językowych, z których od wielu lat słynie nasze Liceum. Oczywiście jest to efekt wielkiego zaangażowania Państwa Profesorów.

GEOGRAFIA – 40% TO WYŻEJ NIŻ W POWIECIE (39%) I KRAJU (36%)

Wiemy już o tym, że wielu uczniów dostało się na wymarzone studia, w tym na medycynę i do AST (Akademii Sztuk Teatralnych) w Krakowie!!! Czekamy na dalsze wieści od absolwentów. Teraz życzymy wszystkim zasłużonych, udanych wakacji i jeszcze raz dziękujemy wszystkim za pracę przez cały rok szkolny.