FREDRO NIE MA PRZED NIMI TAJEMNIC

W dniu 6 kwietnia br. w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu odbyła się V edycja Wojewódzkiego Konkursu „Śladem wielkich Polaków”, którego współorganizatorami byli Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Jarosławiu oraz Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu. Celem organizowanego przez szkołę Konkursu jest popularyzacja wiedzy o wielkich Polakach, ich życiu i twórczości. Ze względu na przypadającą w tym roku 225 rocznicę urodzin Aleksandra Fredry obecna edycja została poświęcona temu wybitnemu Polakowi. Konkurs adresowany był do uczniów klas VII szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa podkarpackiego. Rozstrzygnięto go w trzech kategoriach tematycznych: plastycznej, recytatorskiej oraz wiedzy o życiu i twórczości Aleksandra Fredry.

Miło nam poinformować, że w ostatniej kategorii czołowe miejsca zajęły uczennice naszego Liceum: I miejsce Anna Płoch z klasy 2b, III miejsce Joanna Guzy z klasy 1a.

Uczennicom i opiekunce pani Agnieszce Kwaśniak serdecznie gratulujemy!