TRWA TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA

Trwają obchody Tygodnia Miłosierdzia, zainaugurowanego 8 kwietnia – w Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Jest to także święto patronalne Caritas – największej pozarządowej organizacji charytatywnej w Polsce. Obchody Tygodnia Miłosierdzia odbywają się przede wszystkim w diecezjach. Jest to zawsze okazja do radosnego i świątecznego spotkania tych, którzy na co dzień oddają się pracy charytatywnej, niosąc pomoc bliźnim. Chodzi przede wszystkim o wolontariuszy, zwłaszcza ze Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas. Celem Tygodnia Miłosierdzia jest przede wszystkim formacja – budzenie wrażliwości na potrzeby bliźnich: chorych, samotnych, bezrobotnych, bezdomnych i prześladowanych. Obchody są okazją do głębszej refleksji na temat miłosierdzia czynionego na co dzień. Służą także prezentacji pracy i są zachętą do aktywnego włączania się w dzieła miłosierdzia.

Szkolne Koło Caritas, które działa w naszym Liceum, pragnie uczcić Tydzień Miłosierdzia organizując 12 kwietnia (czwartek) charytatywny kiermasz słodkości. W tym dniu obchodzony jest również Dzień Czekolady, więc okazji do świętowania jest więcej. Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną na pyszne słodkości, zebrane środki zostaną przekazane na leczenie chorego dziecka.