Polscy Nobliści - Maria Curie Skłodowska

13 października 2017 w sędziszowskim liceum gościliśmy specjalnego gościa, panią dr Alicję Rafalską – Łasochę z Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W spotkaniu z panią doktor wzięli udział uczniowie klas 1c, 2c, 2b, 3b i 3c, z rozszerzonym programem nauczania chemii. Podczas tego spotkania pani doktor przedstawiła uczniom aktualną ofertę dydaktyczną Wydziału Chemicznego, ale przede wszystkim wygłosiła wykład, w którym przybliżyła sylwetkę Marii Skłodowskiej – Curie, zwracając uwagę przede wszystkim na jej osiągnięcia naukowe i jej związki z Polską. Wydarzenie to w naszym liceum miało związek z faktem, że w bieżącym roku obchodzimy 150 rocznicę urodzin podwójnej laureatki Nagrody Nobla. Ponadto jest to spotkanie inicjujące dalszą współprace Wydziału Chemii UJ z Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp.