Mesyna, Sycylia – Akredytacja Erasmus+ Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

W dniach 11-21 kwietnia grupa 10 uczniów z sędziszowskiego LO wraz z 2 nauczycielami realizowała program edukacyjny „Krótkoterminowe mobilności edukacyjne uczniów” we włoskiej szkole w Mesynie. Młodzież uczęszczała na lekcje, aktywnie brała udział w zajęciach, lekcjach muzealnych i spotkaniach edukacyjnych poświęconych ekologii, kryzysom, problemom społecznym i politycznym. W wolnych chwilach uczniowie zwiedzali też Sycylię, a często towarzyszyli im nauczyciele i uczniowie z włoskiej szkoły. O swoich wrażeniach opowiadają uczestnicy:

Emilia, kl. IIIC: Najdłużej będę pamiętała nasz udział w lekcjach, kolegów i koleżanki, jak również wspólne wieczory spędzone z nowymi znajomymi, wzajemną naukę języków obcych, codzienne wycieczki do różnych miejsc w Mesynie, zwłaszcza na lody.

Bartek i Kuba, kl. IIIA: Niezapomnianym przeżyciem kulinarnym były wspólne kolacje z szkołą włoską, gdzie mogliśmy poznać potrawy tradycyjnej kuchni sycylijskiej.

Justyna i Wiktoria, kl. IIC: Najbardziej podobało nam się zwiedzanie turystycznych miejsc, jak Milazzo czy rejs do Reggio Calabria. Nie zapomnimy też pięknego miasta Taorminy i starożytnego teatru.

Opiekunowie Aldona Homa i Justyna Wątroba: Celem projektu była komunikacja w języku angielskim, wzmacnianie świadomości kulturowej, kompetencji społecznych i cyfrowych, kreatywności i zmysłu inicjatywy. Jesteśmy przekonane, że nasi uczestnicy te wszystkie cele osiągnęli, a kompetencje bardzo rozwinęli.

Czytany 431 razy