ERASMUS+ w Grecji Wyróżniony

(1 głos)
W dniach 25.02. - 02.03.2024 w Grecji, w Pyrgos na półwyspie Peloponez odbyło się spotkanie projektowe Erasmus+ młodzieży z Polski, Belgii i Grecji. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów klas drugich pod opieką nauczycieli p. Aldony Homy oraz p. Zofii Piwowar.
O swoich wrażeniach opowiadają uczestnicy:
ALEKSANDRA B., kl. IIC
Wyjazd do Grecji zawsze był moim marzeniem i dzięki projektowi Erasmus+ udało mi się je zrealizować. Podczas wyjazdu mieliśmy okazję odwiedzić szkołę w Pyrgos, gdzie zostaliśmy mile i otwarcie przywitani przez uczniów i nauczycieli. Uczestniczyliśmy w kilku lekcjach oraz mieliśmy okazję uczyć się tańców greckich, wcześniej zaprezentowanych przez uczniów. Cały wyjazd pozwolił nam na poznanie kultury i spróbowanie przepysznej kuchni greckiej. Razem z grupą odwiedziliśmy wiele pięknych i ważnych dla historii Grecji miejsc. Jednak Erasmus+ to nie tylko poznawanie nowej kultury, kuchni czy też historii. Przede wszystkim jest to okazja do poznania nowych osób, z którymi można stworzyć przyjaźń na całe życie. Od pierwszego dnia złapaliśmy wspólny język z tamtejszą młodzieżą i spędzaliśmy każdy wieczór razem świetnie się bawiąc. Dzięki projektowi nie tylko poznałam przemiłe osoby, ale też podszkoliłam swój język angielski i czuje się o wiele pewniej posługując się nim.
KACPER S., kl. IIA
Najciekawsze było dla mnie Muzeum Techniki Starożytnej w nadmorskim Katakolo, prezentujące zaawansowaną technikę antycznych robotów, budzików, mechanizmów podnoszących i wielu innych wynalazków.
KINGA SZ., kl. IIC
Największe wrażenie zrobiła na mnie starożytna Olimpia: ruiny świątyni Hery i Zeusa, oraz stadion, na którym odbywały się pierwsze igrzyska olimpijskie.
Ostatni dzień uczestnicy spędzili w Atenach zwiedzając wzgórze Akropol oraz okoliczne zabytkowe miejsca. Ta piękna wycieczka zostanie na długo w pamięci uczestników, podobnie, jak nowe przyjaźnie i plany dalszej współpracy.