MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIE AFS W SĘDZISZOWIE MŁP. Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W dniach 7-9 kwietnia licealiści z Sędziszowa Młp. gościli  uczniów z wymiany AFS Programy Międzykulturowe.

Uczniowie ci, podobnie jak Filippo Colombari w naszym LO, spędzają cały rok szkolny w innych polskich szkołach. Goście, którzy nas odwiedzili to 14 uczniów pochodzących z Japonii, Tajlandii, Hongkongu, Włoch, Kostaryki, Chile, Boliwii i Argentyny. Tradycyjnie znaleźli oni zakwaterowanie w domach naszych uczniów.

Podczas pobytu w LO w Sędziszowie Młp. goście przedstawili prezentacje o swoich krajach oraz uczestniczyli w lekcjach, większość z nich biegle posługuje się już językiem polskim.

Po zajęciach szkolnych sędziszowska młodzież oprowadziła gości po mieście odwiedzając miejski ratusz, Klasztor Braci Kapucynów, staw Skrzynczynę i inne urocze okolice.

Zorganizowano też warsztaty językowe  dla uczniów szkół podstawowych gminy Sędziszów Młp. w Szkole Podstawowej nr 2 i SP  nr 3, w Szkole Podstawowej w Borku Wielkim,  SP w Górze Ropczyckiej,  dodatkowo w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Sędziszowie Młp.

Za współpracę i pomoc w organizacji  tych warsztatów składamy podziękowania dla nauczycieli:

Pani Zofia Piwowar – Przedszkole nr 1 w Sędziszowie Młp.

Pani Maja Ignaś – SP nr 2 w Sędziszowie Młp.

Pani Dorota Kaczmarska – SP w Borku Wielkim

Pan Krzysztof Winkowski – SP nr 3 w Sędziszowie Młp. i SP w Górze Ropczyckiej

Tradycyjnie też składamy serdeczne podziękowanie dla Rodziców naszych uczniów, którzy przyjęli zagranicznych gości do swoich domów.

-/-

Wymiana goszczenia zagranicznych uczniów AFS trwa w naszej szkole od wielu lat i dostarcza uczniom wielu wartościowych doświadczeń.

Uczniów zainteresowanych projektem AFS zachęcamy do współpracy.

Kontakt w szkole: p. Aldona Homa

Czytany 239 razy