ERASMUS+ w Norwegii Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(1 głos)
W dniach 21.04- 26.04.2024 Młodzież LO im. Ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. kolejny raz odwiedziła partnerską szkołę w Mysen, w Norwegii. Odbyło się spotkanie projektowe Erasmus+ młodzieży z Polski , Belgii i Norwegii. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów klas drugich pod opieką nauczycieli p. Witolda Saja oraz p. Marleny Rembisz.
O swoich wrażeniach opowiadają uczestnicy:
Amelia J., kl. 2B
Najbardziej podobały mi się malownicze krajobrazy i kulturaNorwegii. Urzekły mnie drewniane domy otoczone zazwyczaj polami i lasami. Byłam zachwycona dużą i dobrze wyposażoną szkołą, w której na pewno chciałabym się uczyć. Poleciłabym wymianę innym uczniom, gdyż jest to nie tylko okazja do poćwiczenia języka angielskiego, ale także nawiązania nowych znajomości i zebrania doświadczenia oraz wspomnień na całe życie.
Emilia B., kl. 2E
W wyjeździe najbardziej podobał mi się czas spędzony na rozmawianiu z osobami z innych grup. Myślę że warto było posłuchać innych opinii na dany temat lub poznać kulturę danego kraju przez ciekawostki. Czas spędzony na wymianie będę wspominać do końca życia jako świetną okazję do poznania czegoś nowego. Wyjazd spędziłam z cudownymi ludźmi, poznając ich kulturę i miejsce zamieszkania. Cieszę się, że dostałam szansę bycia częścią projektu Erasmus+ i mam nadzieję, że w przyszłym roku zobaczę kogoś z moich znajomych na tym miejscu.
Dawid C., kl. 2F
Najbardziej podobało mi się poznawanie nowych osób, ich historii, kultur i perspektyw. Ich różnorodność i otwartość sprawiły, że doświadczenie wymiany było pełne ciekawych rozmów i nowych spostrzeżeń. Zdecydowanie poleciłbym wymianę innym uczniom, ponieważ wymiana oferuje niepowtarzalną możliwość poznania nowej kultury oraz poznanie nowych osób
Uczniowie uczęszczali na lekcjach , aktywnie brali udział w zajęciach , lekcjach muzealnych
i spotkaniach edukacyjnych poświęcanych demokracji , II Wojnie Światowej, pamięci
i wiedzy o atakach terrorystycznych w Oslo i na wyspie Utøya 22 lipca 2011 roku oraz problemom społecznym i politycznym. Młodzież również odwiedziła wiele ciekawych miejsc w Oslo oraz udało im się również pojechać do Szwecji .
Celem projektu była komunikacja w języku angielskim, wzmacnianie świadomości kulturowej, kompetencji społecznych i cyfrowych, kreatywności i zmysłu inicjatywy. Jesteśmy przekonani, że wszystkie cele zostały osiągnięte.
Czytany 296 razy