Trzy stolice Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Wycieczka odbyła sie w dniach 15-18 czerwca, wzięło w niej udział 46 uczestników.
W ciągu trzech dni zwiedziliśmy stolice, które tworzą ważną część dziedzictwa Środkowej Europy.
W Złotej Pradze zwiedziliśmy Zamek na Hradczanach, największy kompleks zamkowy na świecie, spacerowaliśmy jednym z najstarszych mostów kamiennych w Europie- Mostem Karola, Złotą Uliczką a także podziwialiśmy Rynek Starego Miasta z zegarem astronomicznym Orloj.
Zachwycił nas cesarski Wiedeń. Odwiedziliśmy Palac Schönbrunn, letnią rezydencję Habsburgów. Spacerując Rignstasse, która okala Stare Miasto, podziwialiśmy Operę Wiedeńską, Ratusz, Parlament, Pałac Hofburg. Podziwialismy symbol Wiednia, gotycki Katedrę św. Szczepana.
Ostatnim przystankiem była stolica Słowacji. Spacerując po Bratysławie odwiedziliśmy Zamek Bratysławski, Stare Miasto, Katedrę św. Marcina, Ratusz.
Wróciliśmy zachwyceni miejscami, które odwiedziliśmy. Czas spędzony razem umocnił nasze klasowe więzi.
Czytany 41 razy