Rok szkolny dobiega końca, a za nami wiele działań współpracy międzynarodowej w ramach programu Erasmus+ i Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
Czas na krótkie podsumowanie spotkań w Polsce oraz wyjazdów zagranicznych naszych uczniów i nauczycieli:
- Polsko-niemieckie seminarium "Sztuka w historii - historia przez sztukę" 5-10.09.2025 - ze szkołą Burggymnasium, Friedberg (RFN) w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży (Kraków, Oświęcim, 16 uczniów + 1 nauczyciel)
- Spotkanie Erasmus+ w GRECJI 28.09 - 04.10.2025 (Giannitsa, 6 uczniów + 2 nauczycieli)
projekt „Nasz piękny świat – cuda Europy”
- Spotkanie Erasmus+ w POLSCE 5-10.10.2025 (goście z Belgii, Hasselt, 6 uczniów + 2 nauczycieli)
- DNI ERASMUSA w POLSCE 13-18.10.2025 - działania promujące współpracę międzynarodową w szkołach podstawowych powiatu ropczycko-sędziszowskiego
- 5. Spotkanie Erasmus+ w PORTUGALII 27-31.10.2025 (Ponte de Sor, 6 uczniów + 2 nauczycieli)
projekt „Nasz piękny świat – cuda Europy”
- Spotkanie Erasmus+ w HISZPANII 16-22.11.2025 (Venturada / Madryt, 8 uczniów + 3 nauczycieli)
- AFS Programy Międzykulturowe - (wrzesień-grudzień 2025) uczeń z Tajlandii CHAYAPAT RUNGRUENGYANYOUNG w rodzinie goszczącej ucznia LO im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp.
- Spotkanie Erasmus+ w w POLSCE 30.11-06.12.2025 (goście z Włoch: Sycylia – Sant’Agata di Militello, 4 uczniów + 3 nauczycieli)
- Spotkanie Erasmus+ w POLSCE 8-14.03.2026 (goście z Włoch, Grecji, Hiszpanii i Portugalii, 26 uczniów + 9 nauczycieli) projekt „Nasz piękny świat – cuda Europy”
- Spotkanie Erasmus+ w POLSCE 12-17.04.2026 (goście z Hiszpanii - Venturada / Madryt, 8 uczniów + 2 nauczycieli)
- Spotkanie Erasmus+ we WŁOSZECH 3-9.05.2026 (Messina, 8 uczniów + 2 nauczycieli)
projekt „Nasz piękny świat – cuda Europy”
- Spotkanie Erasmus+ w POLSCE 18-23.05.2026 (goście z Francji, Guemene-Penfao, 16 uczniów + 2 nauczycieli)
- wycieczka edukacyjno-krajoznawcza nad Bałtyk: Woliński Park Narodowy, Malmö i Kopenhaga – wsparcie ze środków projektowych
- "Nasz piękny świat - cuda Europy" - Konferencja podsumowująca i upowszechniająca rezultaty projektu Erasmus+ realizowanego w latach 2024-2026 w Kamionce (48 uczniów + 4 nauczycieli)
W projektach realizowano CELE:
- Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i rozwijanie prawidłowych relacji w komunikacji społecznej między uczniami z różnych krajów
- Zrównoważony rozwój i ekologiczna świadomość młodzieży oraz poznanie kultury, tradycji i piękna Europy
- kształcenie umiejętności komunikowania się w języku angielskim oraz edukacja cyfrowa uczniów i nauczycieli.






