Współpraca międzynarodowa w roku szkolnym 2025/2026 – PODSUMOWANIE Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Rok szkolny dobiega końca, a za nami wiele działań współpracy międzynarodowej w ramach  programu Erasmus+ i Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Czas na krótkie podsumowanie spotkań w Polsce oraz wyjazdów zagranicznych naszych uczniów i nauczycieli:

  1. Polsko-niemieckie seminarium "Sztuka w historii - historia przez sztukę" 5-10.09.2025 - ze szkołą Burggymnasium, Friedberg (RFN) w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży (Kraków, Oświęcim, 16 uczniów + 1 nauczyciel)
  2. Spotkanie Erasmus+ w GRECJI 28.09 - 04.10.2025 (Giannitsa, 6 uczniów + 2 nauczycieli)

projekt „Nasz piękny świat – cuda Europy”

  1. Spotkanie Erasmus+ w POLSCE 5-10.10.2025 (goście z Belgii, Hasselt, 6 uczniów + 2 nauczycieli)
  2. DNI ERASMUSA w POLSCE 13-18.10.2025 - działania promujące współpracę międzynarodową w szkołach podstawowych powiatu ropczycko-sędziszowskiego
  3. 5. Spotkanie Erasmus+ w PORTUGALII 27-31.10.2025 (Ponte de Sor, 6 uczniów + 2 nauczycieli)

projekt „Nasz piękny świat – cuda Europy”

  1. Spotkanie Erasmus+ w HISZPANII 16-22.11.2025 (Venturada / Madryt, 8 uczniów + 3 nauczycieli)
  2. AFS Programy Międzykulturowe - (wrzesień-grudzień 2025) uczeń z Tajlandii CHAYAPAT RUNGRUENGYANYOUNG w rodzinie goszczącej ucznia LO im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp.
  3. Spotkanie Erasmus+ w w POLSCE 30.11-06.12.2025 (goście z Włoch: Sycylia – Sant’Agata di Militello, 4 uczniów + 3 nauczycieli)
  4. Spotkanie Erasmus+ w POLSCE 8-14.03.2026 (goście z Włoch, Grecji, Hiszpanii i Portugalii, 26 uczniów + 9 nauczycieli)  projekt „Nasz piękny świat – cuda Europy”
  5. Spotkanie Erasmus+ w POLSCE 12-17.04.2026 (goście z Hiszpanii - Venturada / Madryt, 8 uczniów + 2 nauczycieli)
  6. Spotkanie Erasmus+ we WŁOSZECH 3-9.05.2026 (Messina, 8 uczniów + 2 nauczycieli)

projekt „Nasz piękny świat – cuda Europy”

  1. Spotkanie Erasmus+ w POLSCE 18-23.05.2026 (goście z Francji, Guemene-Penfao, 16 uczniów + 2 nauczycieli)
  2. wycieczka edukacyjno-krajoznawcza nad Bałtyk: Woliński Park Narodowy, Malmö i Kopenhaga – wsparcie ze środków projektowych
  3. "Nasz piękny świat - cuda Europy" - Konferencja podsumowująca i upowszechniająca rezultaty projektu Erasmus+ realizowanego w latach 2024-2026 w Kamionce (48 uczniów + 4 nauczycieli)

W projektach realizowano CELE:

-  Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i rozwijanie prawidłowych relacji w komunikacji społecznej między uczniami z różnych krajów

- Zrównoważony rozwój i ekologiczna świadomość młodzieży oraz poznanie kultury, tradycji i piękna Europy

- kształcenie umiejętności komunikowania się w języku angielskim oraz edukacja cyfrowa uczniów i nauczycieli.

 

 

Czytany 20 razy