Obóz szkoleniowy sędziszowskich "Strzelców"

Młodzież z naszego liceum zrzeszona w Związku Strzeleckim „Strzelec” w dniach 3-5 listopada wzięła udział w obozie szkoleniowym. W obozie uczestniczyli uczniowie klas pierwszych i drugich. Prowadzono zajęcia z musztry, ćwiczeń fizycznych oraz bronioznawstwa, ważnego dla adeptów strzelectwa sportowego. Nowi strzelcy pod okiem doświadczonych instruktorów poznawali techniki przyjmowania postaw strzeleckich, maskowania czy też poruszania się na polu walki, a starsi doskonalili już wcześniej wyuczone umiejętności. Młodzież wzięła udział także w zajęciach udzielania pomocy przedmedycznej.

Jeszcze przed zajęciami na obozie nasi strzelcy zabezpieczali teren cmentarzy, pomagali w kierowaniu ruchem, pilnowali porządku na miejscowych nekropoliach oraz brali czynny udział w kweście na rzecz Towarzystwa im. Brata Alberta.